X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

آینده مرا تبرئه خواهد کرد

شنبه 14 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 12:14 ق.ظ

فیدل کاسترو کتابی دارد با عنوان ِ «تاریخ مرا تبرئه خواهد کرد». از عنوان کتاب پیداست که مقصود نویسنده و رهبر انقلابی کوبا چیزی ست نزدیک به این: در تاریخ (به مفهوم ِ مارکسیستی‌اش) جائی برای ِ کارهای ِ او اندیشیده شده بود. به عبارتی ایشان کوبا را در جائی پیاده کرده‌اند که هم مسیر با مسیر ِ تاریخی‌اش بوده است.

اما مراد از بند ِ بالا تفسیر ِ عنوان ِ کتاب ِ کاسترو نیست. منظور رسیدن به اوضاع و احوال ایران است و این که « چه چیز سیاستمداران ِ ایرانی را تبرئه خواهد کرد؟»

نگاهی گذرا به تاریخ ِ ایران نشان می دهد که اوضاع چندان بر وفق مراد ِ مردم نبوده و نارضایتی از شرایط موجود در ژنتیک ایرانیان ریشه دوانده است. اما جالب این جاست که  هر گاه خواست و اراده‌ای جهت ِ اصلاح و تغییر ِ امور بوده فرجام ِ کار شرایطی وخیم‌تر از وضع قبل به بار آورده.

از طلا گشتن پشیمان گشته‌ایم مرحمت فرموده مارا مس کنید.

اما غافل از این‌که مس ِ گرفته شده پس داده نخواهد شد و جماعت باید به آلومینوم و حلب قناعت و برای مس شدن تلاش کنند.

پخش گفت‌وگوئی با فرح ِ دیبا و فیلم‌هائی کم‌تر دیده شده از محمدرضا پهلوی با واکنش ِ حسرت‌باری در فضای ِ حقیقی و مجازی مواجه شد.

دین ِ شاه ِ سابقی با صورت ی تراشیده که انگلیسی را در حد آیلتس یا تافل صحبت می کند، خبرنگار ِ خارجی را مورد عتاب قرار می دهد و دولت‌مردان ِ غربی را تهدید می‌کند و گاه پدرانه نصیحت(این دو مورد اخیر را امروز نیز به وضوح شاهد هستیم) حس ِ غرور ملی(!) را در عده‌ای برانگیخته است و حتا برخی را به غلط کردم انداخته!

در کار ِ سیاسی(و هر کار دیگری) وقتی پای توده به میان بیاید کار از مطالبات و انتقاد به خواهر، مادر و همسر طرف نیز می‌رسد و مشاهده یکی از اناث که به نظر شخصیت محترمی دارد و اگر « آدم بده» بوده دلیل ندارد مورد ِ اخلاقی هم داشته باشد مرتکب را به فکر فرو می‌برد.

البته «جمع» از خود نمی‌پرسد که «شاهنشاه» چرا در کاخ نمی نشسته و نظارت یا سلطنت کند و سفرهای ِ خارجی‌اش جنبه دیدارهای ِ تشریفاتی و تفریحی نداشته است.

چرا مانند ِ زنان ِ خانه‌دار زنبیل به دست گرفته و از گرانی ِ گندم و روغن (با ذکر ِ فی ِ دقیق) در جهان شکایت می کند و می‌گوید:« ما فقط همینو(نفت) داریم.»

از نمونه‌های زنده‌ی ِ چنین موردی محمد خاتمی ست. گر چه یال 84 با «هو» دانشجویان بدرقه شد اما چه بسا نادانسته در همان جلسه جمله‌ای گفت که حکایت از سرشت تاریخ ِ ایران دارد.

-: بعد از ما کسانی می‌ایند که بهتر عمل کنند.(به طعنه یا به قولی معکوس)

برخی بعدها نوشتند که او هم می دانست و ما نمی دانستیم(!!!)

آینده آب ِ خضر ِ ساستمداران ِ ایرانی ست. کافی ست صبر داشته باشند و منتظر گذشت ِ زمان بمانند.

بدل ِ جمله‌ی ِ کاسترو برای ِ ایشان چنین است:

آینده مرا تبرئه خواهد کرد
نظرات (3)
یکشنبه 15 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 02:20 ب.ظ
درودبرشما
نمی دانم درخصوص تاریخ دوستان مناظره آقای آجودانی وحداد را دیدند یا نه؟ روایت تلخی است حکایت تاریخ این دیار درطول اعصار.
به نظر می رسد درقضاوت درخصوص هرشخصی که تاثیر گذار بوده زمانش وشرایط جهانی را نبایستی ازنظر دورداشت. یادم هست وقتی به دوره دبیرستان بودیم وبه جبهه رفتیم چقدر از عکس های امثال کاسترو یا چه گوارا خوشمان می آمد...
البته زمان هم بهانه ای نباشد که هرکسی کار ناعاقلانه ای کرد بگوییم شرایط وزمان چنان بوده است.
مثلا اگر حاکم اترار کاروان مغولان را غارت نمی کرد ویا قاتلات را می داد احتمالا به ایران حمله نمی کردند .
چرخش نخبگان را متفکران واصلاح طلبان و ما همه خواستار شویم درکنار سایر خواسته ها بهتر است.
امتیاز: 0 0
دوشنبه 1 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 12:57 ب.ظ
با توده ای شدن سیاست مشکلی نداریم، چرا که راهکار برای گرفتن زهر خطای توده در سیاست توده ای فراوان پیش بینی شده است گذشته از آن سیاست باید توده ای باشد و جز آن سیاست نام ندارد "مهندسی تکنولوژی حکمرانی" باید نامیدش که احتمالا در ردیف "مهندسی تکنولوژی عمران" یا "مهندسی تکنولوژی پرورس علوفه" باید باشد، بگذریم... . اما نیک گفته اید که تاریخ همان آب پاکی(البته با لحن دیگر) می ریزد بر سر ناپاک! البته در این مورد هم آنچه در ما ریشه دوانده گزاره "قدیمی همواره بهتر است" بیشتر صادق است نمونه هایی هم هست که قبلی را هنوز کسی تبرعه نکرده زنده و شاهد... شما هم سراغ دارید، می دانیم. اینکه چطور برخی دوباره به پابوسی سلطنت هم رسیده اند هم ریشه در واقعیت دارد هم حماقت. البته حماقت دو سویه. که نیاز به گفتن دو سوی اش نیست در اینجا! به هر حال می شد مثلا با کمی هوش و تواضع سیاسی هم از سوی احزاب هم سوی مردم نتایج دیگری برای انتخابات 84 متصور بود از طرفی گاهی هم نیروهای غیر طبیعی شرایطی را پدید می آورند که دیگر ربطی به کسی ندارد و قضا و قدر است مثل 88 و فتنه های آن! خلاصه اینکه آینده زمانی حاکم جبار را تبرئه خواهد کرد که ملت دچار آلزایمر ملی شود در این صورت شرح حال آن ملت همان است که افسانه ی سیزف بود.
امتیاز: 0 0
دوشنبه 1 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 01:02 ب.ظ
و راستی بلاگتان از پورنوگرای ها به مراتب تاثیرات مخرب تری دارد آدم را از درس مشق می اندازد و باز وسوسه کتاب و تامل و کاغذ و خودکار لطفا می دانید که کک اش به تنبان بی افتد دیگر ول کن نیست.
***
سلام ما را به سردبیر رسانده بفرمایید مراقبت کنند زیاد اینگونه مطالب خلاف مصالح عمومی مجوز صادرات صادر نفرمایند.
با سپاس فراوان
جمعی از خانواده های گمنام
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد